Prawa autorskie

Rozwój i powszechność Internetu pozwala twórcom i artystom dotrzeć do nieograniczonej liczby odbiorców, ale także stanowi źródło nowych zagrożeń. Łatwość w kopiowaniu i rozpowszechnianiu treści i utworów spowodowała, że to właśnie w środowisku cyfrowym najczęściej dochodzi do naruszeń praw autorskich.

W Europie twórczy i oryginalny utwór chroniony jest prawem autorskim już od momentu jego ustalenia. Uzyskanie ochrony nie wymaga ani rejestracji, ani przygotowania formalnego zgłoszenia. Warto jednak podjąć świadome działania, aby swoje prawa jak najlepiej zabezpieczyć.
Doradzamy Klientom w całym spektrum spraw związanych z ochroną praw autorskich, w tym do utworów graficznych, fotografii, dzieł sztuki czy programów komputerowych. Kompleksowo podchodzimy do sposobów zapewnienia bezpieczeństwa prawnego.
Nasze usługi obejmują:

  • przygotowywanie umów przenoszących prawa do utworów prawno-autorskich;
  • negocjowanie warunków umów licencyjnych;
  • monitoring rynku i współpracę z organami ścigania, portalami społecznościowymi oraz portalami aukcyjnymi w celu ochrony praw autorskich;
  • ochrona praw twórców, w tym twórców programów komputerowych, stron internetowych, gier zarówno na etapie przedsądowym, jak i postępowania sądowego;
  • ochrona praw twórców przed kopiowaniem;
  • doradztwo w zarządzaniu prawami autorskimi;
  • przygotowanie kompleksowej strategii ochrony praw własności intelektualnej.

Ochrona praw twórców w Internecie

Cenimy sztukę i wartość twórczej pracy twórców. Rozwój branży kulturalno-kreatywnej i jej obecność w świecie cyfrowym wymaga zwiększonej ochrony praw autorskich i możliwości ich skutecznego egzekwowania.
Wspieramy nie tylko artystów, ale różne podmioty z branży kreatywnej, designer’ów, grafików, media, agencje reklamowe, firmy z branży IT, jak również wszystkich tych, w których działalności kreatywność i prawo autorskie są istotne.
Nasz zespół zapewnia kompleksową obsługę w zakresie ochrony praw autorskich, jak również biznesowe podejście do proponowanych Klientom rozwiązań. Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu szerokiego spektrum spraw z zakresu praw autorskich, w tym w środowisku cyfrowym, w którym coraz częściej spotkamy się z naruszeniami.